Ознака: СЕММ

Македонија

СЕММ ја оценува како недолична и несоодветна од носител на јавна функција, изјавата на премиерот Заев

Вчерашната изјава на премиерот Зоран Заев дека нема да дозволи суетен новинар да ја симне Владата од власт, СЕММ ја оценува како недолична и несоодветна од носител на јавна функција. Улогата […]

Живот

Сите новинарски здруженија го осудија нападот на новинарката на ТВ “Канал 5“

Освен двете најголеми политички партии со осуда на немилиот настан, кој се случи токму вчера на верскиот празник Богојавление-Водици излегоа и сите новинарски здруженија и синдикати. Имено во еден момент […]