Ознака: Семуел Ето

Меѓународен фудбал

Ето: Меси, па ти си Господ!

Некогашниот напаѓач на екипата на Барселона, моментално член на руски Анжи, Семуел Ето, премногу го цени аргентинецот Лионел Меси. Лионел Меси ги импресионира сите искрени љубители на фудбалот со својот […]