Ознака: сендвичи

Кулинарство

Крцкави и меки: 5 идеи за кроасани-сендвичи што би ги јаделе во кое било време од денот

Mеките и крцкави кроасани се одлична основа за путер од кикирики, чоколадо или овошје, а во солени варијанти се полнат со јајца, авокадо и други вкусни состојки. Нутела и путер […]

Живот

Сендвичи, но без кришки: Пет намирници кои се совршена замена за леб

Кога сакате да го отстраните лебот од вашето мени, тоа никако не е лесна и едноставна задача. Ова се намирници, поточно овошја и зеленчуци кои можат да бидат адекватна замена. […]