Ознака: сепса

Живот

Девојче починало поради производ кој повеќето девојки го користат! Сите девојки треба да го знаат ова…

Додека била  на одмор со  своето  семејство  во Велс, на 13- годишното девојче по име Џема- Луис Робертс ѝ се слошило  по прв пат. Ѝ бил дијагностициран норовирус, кој подоцна […]

Балкан

Случај кој го потресе регионот: Еве кој е виновен за смртта на детето кое почина од сепса!

Лекарите во Лозница направиле грешки при лекувањето на Раденко Никодиновиќ (8) и се одговорни за неговата смрт!Ова го тврди Цветко Мариќ, адвокатот кој го брани Добривоје Бојаниќ, осомниениот ортопед кој […]

Живот

Бодибилдер едвај преживеа откако го касна бубамара: Еве што се случило

Бодибилдерот Реза Резамон (31) од Англија за малку ќе умрел од сепса што ја добил откако го каснала, ни помалку, ни повеќе – бубамара. Поточн, го каснала харлекинска (азијска) бубамара, […]

Балкан

Обдукцијата открива: Еве од што навистина почина детето чија смрт ја крена јавноста на нозе!

Наодите од обдукцијата и микроскопскиот преглед на органите на малиот Раденко Никодиновиќ (8) од Козјак кај Лозница, покажаа дека неговата смрт настапила поради компликации предизвикани од бактериска инфекција.Се очекува Основното […]

Балкан

Многумина се разбеснија: Се огласи ортопедот кого го обвинуваат за смртта на дете по прелом на рака!

Доктор Добривоје Бојаниќ, ортопед за кого се смета дека со нестручно и несовесно лекување на прелом на подлактица предизвикал смрт на детето Раденко Никодиновиќ (8), порачал преку колегите во Општата […]

Балкан

Крици на неутешната мајка на Раденко кој почина од сепса: „Што ќе правам без тебе сине мој?“

Телото на трагично загинатото осумгодишно дете Раденко Никодиновиќ, кое во саботата почина од сепса што ја зафати неговата рака откако ја скрши, е донесено денеска во семејната куќа во селото […]

Балкан

Стигнаа првите резултати: Утврдени се пропусти при лекување на детето кое почина од скршеница на рака!

Д-р Добривоје Бојаниќ, ортопед во болница во Лозница, направил грешки и неуредно запишал кои процедури го користел при лекувањето на осумгодишниот Раденко Никодиновиќ, кој по скршеница на рака починал поради […]