Ознака: Серена Вилијамс

Живот

Серена Вилијамс покажа како изгледа да се биде родител

Славната тенисерка Серена Вилијамс мора дневната соба да ѝ ја препушти на едногодишната ќерка Олимпија. Нејзините играчки го заземале речиси целиот простор, а тоа е проблем со кој се среќаваат […]

Сцена

Серена и Јелена Ѓоковиќ се породија, но тенисерката направи голем пропуст

Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ денес со родителите е во Чикаго каде што го прославуваат роденденот на нејзината мајка, но сепак фановите не и останаа должни и ја искритикуваа тенисерката за […]

Инстаграм

Серена Вилијамс заводливо замеша со задникот!

Серена Вилијамс (34) си даде простор за одмор од напорните тренинзи и одлучи да се опушти во друштво на пријателите.Тенисерката присуствуваше на повеќедневната забава на пејачката Сијара во Лас Вегас, […]

Останати спортови

Ѓоковиќ и Серена Вилијамс најдобри во изборот на ИТФ

Меѓународната тениска федерација (ИТФ) ги прогласи Србинот Новак Ѓоковиќ и Американката Серена Вилијамс за најдобри играчи за изминатата година. Новак Ѓоковиќ, првиот тенисер на светската ранг-листа, оваа награда ја доби […]

Останати спортови

Серена Вилијамс најдобра тенисерка за изминатата година

Серена Вилијамс по четврти пат беше избрана за најдобра тенисерка на годината, сосема логично американската тенисерка од страна на ВТА беше наградена со оваа награда за 2012-тата година, ова е […]