Ознака: сериски убиец

Занимливости

Ако ОДГОВОРИТЕ на ова прашање, тогаш со сигурност сте ПСИХОПАТ!

Реномираниот канадски психолог Роберт Д. Хар е познат по сопствените методи за проценување на психопати, а често работи и како советеник на ФБИ кој се занимава со случаеви со киднапирање […]

Вести

Тивко се извини: Сериски убиец осуден на неколку доживотни казни

Сериски убиец и силувач, поранешен полицаец од Калифорнија, познат како „’Golden State Killer’ “, изјави денес дека искрено жали за тоа што им го направил на своите жртви. Тој го […]

Вести

Кутија за накит откри сериски убиец: Задушувал старици и ги ограбувал – детали за неговите злосторства

Полицијата од Тексас уапси 46-годишен маж, кој влегувал во собите на старици во домови за стари лица, ги задушувал и потоа им ги крадел вредните предмети. Американецот Били Чемирмир се […]

Живот

Ќе ви смрзне крвта од морничавите злосторства на најбруталниот женски сериски убиец во историјата!

Кога ќе помислите на сериски убијци, одредени карактеристики веднаш паѓаат на ум: егоизам, манипулација, насилство и обично маж. Додека Ајлин Вуормос не била фатена. Таа несомнено е еден од најбруталните […]