Ознака: Серхио Рамос

Меѓународен фудбал

Во Реал „бура од незадоволство“: Не сакаме да го гледаме Икер на клупата!

По поразот од екипата на Малага на гостински терен во рамките од 17-тото коло од Примера Дивизија, односно популарната Ла Лига, шпанските медиуми ги анализираат недостатоците на Реал Мадрид на […]

Меѓународен фудбал

Војна во Мадрид: Серхио Рамос го плукна Диего Коста, фудбалерот на Атлетико Мадрид

Реал Мадрид со 2-0 го победи градскиот ривал Атлетико, но и покрај тоа, Атлетико остана на второто место на табелата, зад Барселона. Од овој натпревар добивме впечаток дека гостите премногу […]