Ознака: Сер Алан Данкан

Вести

Средба Иванов- Данкан: Македонија ја има поддршката од Обединетото Кралство

Претседателот на Република Македонија,  Ѓорге Иванов, денеска го прими Сер Алан Данкан, државен министер за Европа и Америка на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска.На средбата беше разговарано […]

Вести

Претседателот Иванов денес на средба со Данкан

Претседателот Ѓорге Иванов денеска ќе го прими сер Алан Данкан, државен министер за Европа и Америка на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска.Британскиот министер Данкан, кој е во […]

Вести

Средба Поповски- Данкан

Реформските процеси, евроатланските перспективи на Република Македонија и внатрешната состојба, беа дел од темите на средбата помеѓу вицепремиерот и министер за надворешни работи Никола Попоски и министерот за Европа и […]