Ознака: сестра

Сцена

Каролина се одлучи за поинаков продолжен викенд во Македонија, па ја покажа сестрата со која се копии- која од која е поубава

Најпознатата македонска пејачка Каролина Гочева одлично го помина празничниот викенд. Наместо за на плажа, пејачката се одлучи за враќање дома во родната Битола, но и посета на Националниот парк Пелистер […]

Живот

Луѓето кои имаат сестри се посреќни, покажува новото истражување

Доколку сметате дека сте среќни што имате среќа, потполно сте во право бидејќи да се има сестра е вистински благослов. Научниците од Универзитетот Де Монтфорт и Улстер неодамна направија истражување […]

Сцена

Пејачката никогаш не е сама: Цеца во вилата на Кипар ужива со оваа личност која и е морална поддршка по смртта на Аркан

Познатата српска пејачка Цеца по празничните концерти овој месец и по поменот на сопругот Аркан реши да замине на одмор далеку од очите на јавноста. Медиумите иако не и го […]

Сцена

Ова е сестрана на Лепа Брена на која не и беше судено да стане пејачка- денес живее на друг континент

Иако е една од најпознатите ѕвезди на Балканот Лепа Брена никогаш не го експонирала во јавноста нејзиното потесно семејство. Сепак пејачката во повеќе наврати низ годините зборуваше за нејзиното семејство […]