Ознака: сестри

Живот

Врската меѓу сестрите е посебна и нераскинлива: Најдобри пријателки за цел живот

Кој има сестра, има најдобра пријателка и поддршка за целиот живот. Тоа сме го слушнале безброј пати, но вистинското значење на овие зборови многумина го сфаќаат дури кога ќе го […]

Вести

Три сестри го убија својот татко: Им се заканува затвор, а јавноста ги оправдува за стореното, дознајте што преживеале со него

Руски тинејџерки, 19-годишната Кристина, 18-годишната Ангелина и 17-годишната Марија Качатуријан минатиот јули го признале убиството на нивниот 57-годишен татко, а една година подоцна случајот и понатаму привлекува внимание во јавноста. […]

Занимливости

Сестри преживеале два дена во дивина: По нив трагале 100 полицајци, а нивното пронаоѓање го сметаат за чудо

Две сестри, на возраст од осум и пет години, кои во петокот исчезнаа во Северна Калифорнија пронајдени се во рамки на големата потрага по нив во која биле вклучени хеликоптери […]

Избор на уредникот Контроверзни фајлови

Овие две јаки девојки ги знаете ли? И да не ги знаете, знајте дека партија ги вработи

Марија и Душица Андонови од Струмица од родното место на нашиот уважен премиер ЗЗ, архитектки… едно време колку што знаеме преку Стевчо Јакимовски беа… Сега се смениле времињата. Ама нема […]

Сцена

Вака изгледаат родените сестри на Северина: Со едната не разговара долго време

За атрактивната пејачка Северина Којиќ скоро сѐ се знае. Пејачката често објавува детали од приватниот живот на социјалните мрежи. Меѓутоа, малкумина знаат дека Северина има две сестри – Маријана која […]

Живот Занимливости

Сестрата е прв пријател и втора мајка!

Да имаш сестра е еден од најголемите благослови на овој свет. Врската помеѓу сестрите е нераскинлива, цврста и никој не може да ја раскине со надворешна сила. Еве неколку потсетувања […]