Ознака: сестри

Сцена

Дали ги познававте сестрите на Милица Тодоровиќ?

Двете сестри на ултразгодната и сексапилна српска пејачка Милица Тодоровиќ,  Јована и Анѓела, иако не се занимаваат со јавна работа и двете се вистински убавици.Атрактивна пејачка Милица Тодоровиќ е една […]

Живот

Сестри се сретнале со непонати пријатели од Фејсбук и преживеале вистински хоор

По 20 часови мачење биле пуштени на слобода со закана дека ќе бидат убиени доколку кажат некому што им се случило.Сестрите Ејми (21) и Никол (19) Рајс биле жртви на […]

Видео

Жирито занеме кога ја слушна едната сестра, но кога се запеа другата…

Во талент шоуто „The Voice“, најголемо внимание предизвикаа двете сестри Шенон и Витни кои дефинитивно се голема атракција.Тие ја изведоа култната песна „Landslide“ од групата Fleetwood Mac, по што жирито […]

Сцена

Ја знаете Наташа Беквалац, ги знаете и нејзините сестри, но чекајте да видите каква БОМБА е нејзината внука

Теодора Секулариќ, ќерка на постарата сестра на Наташа, исто  така е пејачка и  настапува по клубови.Семејството  Беквалац  навистина може да се пофали  со  убави  жени, и  секако, најпозната  е Наташа, […]

Видео

Девојче се разбудило плачејќи: Погледнете ШТО се случува кога мајката ја здогледала со новородената сестра!

Кај децата не постојат многу поважни моменти во животот, од раѓањето на брат или сестра.Одеднаш, вниманието не се насочено кон нив и многу деца стануваат љубоморни на братот или сестрата. […]

Живот

Биле три преслатки сестрички, а 30 годии подоцна дознале нешто страшно!

Сестрите Кејти, Кеси  и Кристал биле соочени со големи животни потешкотии уште од детството кога на нивната мајка ѝ бил дијагностициран  рак на јајници. Поголем дел од детството минале во  […]

Живот

Малечко девојче се стрчало расплакано кај мајка си: Она што и го кажала за нејзината сестричка ја оставило БЕЗ ЗБОРОВИ!

Ако сте мајка на мало дете, веројатно сте запознаени со секојдневно плачење без причини…Малата Елаја Андерсон има две години, и е во тој период кога плачењето без особена причина е […]