Ознака: сеха

Ракомет

Стоилов го има најубавиот гол во полуфиналето на СЕХА Лигата

Вардар синоќа го совлада Мешков Брест со 25-23 и обезбеди финале, трето во низа, во СЕХА лигата, вкупно осмо за македонскиот шампион. Стојанче Стоилов беше најефикасен на мечот со седум […]

Ракомет

СЕХА: Вардар Про блиску до пласманот на Ф4

Ракометарите на Вардар Про направија значаен чекор кон пласманот на завршниот турнир во СЕХА лигата, откако во неизвесен натпревар, во Скопје, го совладаа Нексе со 27:25.Победата на Вардар му ја […]

Ракомет

Вардар се засилува со црногорецот Марковиќ

Најдобриот стрелец во СЕХА лигата, црногорецот Игор Марковиќ според неофицијалните информации кои ги пренесува „Дневник“ можно е да премине во тимот на Вардар. Марковиќ игра на позицијата десно крило, а […]