Ознака: се бара

Вести Македонија

Игор Спасов од денес се бара со потерница на територијата на државата

Специјалецот Игор Спасов, осуден на 14 години затвор за убиството на Мартин Нешковски, од денес со потерница се бара на територијата на Република Македонија. Јулијана Неткова, портпаролот и судија во […]

Вести Свет

“Телеграф“: За да се спаси Брегзит се бара смена на Меј

Британските медиуми објавија дека дел од министрите во британската Влада отворено се побуниле против премиерката Тереза Меј и побарале нејзина смена, а преговорите за Брегзит да ги заврши привремен премиер. […]

Македонија

МВР распиша потерница – се бара Никола Груевски

По налог на Кривичниот суд, МВР попладнево распиша потерница по Никола Груевски кој се бара за отслужување на двегодишната затворска казна за случајот “Тенк“. -Основниот суд Скопје 1 издаде наредба […]

Вести Свет

Ужас во Индонезија,1200 загинати

Бројката на загинати по катастрофалниот земјотрес и цунами во Индонезија веќе надмина 1.200 луѓе. Индонезискиот претседател Џоко Видодо упати барање за меѓународна помош во справување со последиците од катастрофата, но засега […]