Ознака: се бори за живот

Македонија

Нападнатото момче во скопски Карпош се бори за живот

Момчето кое вчера попладне беше нападнато во скопски Карпош имало 19 години. “Слободен печат“ јавува дека се работи за 19-годишниот Ф.В. кој брутално бил нападнат. – Околу 17.00 часот во […]

Македонија

На Инфективна тинејџерка со морбили и бронхопневмонија се бори за живот

На Клиниката за инфективни болести во моментов се хоспитализирани 35 пациенти со морбили од кои 14 возрасни и 21 дете. Меѓу нив една 16-годишна девојка која има морбили и бронхопневмонија е […]