Ознака: се договорија

Македонија

Заев и Касами се договорија!?!

Партиски извори за ТВ “24“ потврдуваат дека Зоран Заев и Билал Касами се договорија за двата пратенички гласа на Беса. Неофицијално компромисот ќе биде интервенција со актуелната формулација за државјанството коешто […]