Ознака: се огласи

Македонија

По прозивката на Дорис Пак на Твитер се огласи Јоханес Хан

Откако вчера германската политичарка и претседателка на асцијацијата на жени во Еврпската народна партија, Дорис Пак запраша каде се европските бирократи во врска со случајот “Рекет“, на Твитер се огласи […]

Црна хроника

Јелена Карлеуша за прв пат се огласи по смртта на мајка и: Нејзините зборови ги откриваат болката и очајот заради заминувањето на Дивна

Јелена Карлеуша за прв пат се огласи на социјалните мрежи по смртта на мајка и Дивна Карлеуша. “Во болка и очај ги известуваме сите кои ја сакаа и почитуваа нашата […]

Вести Свет

По хеликоптерската несреќа го прогласија за мртов-Клод Пуел се огласи на Твитер

Информациите кои утрово доаѓаат по падот на хеликоптерот на “Лестер“ се контрадикторни. Додека едни велат дека загинал, Клод Пуел, менаџерот на “Лестер“ се огласи на Твитер. -Ова е трагедија за клубот, […]