Ознака: се ожени

Македонија

Се ожени пратеникот Мухамед Зекири, кум му стана премиерот Заев

Пратеникот Мухамед Зекири ја круниса својата долгогодишна љубов со поранешната директорка на телевизијата “Алсат М“, Бисера Јордановска со брак.  Венчавката се случила во хотелот Double Tree by Hilton, каде потоа […]