Ознака: се сруши

Балкан

Се сруши спортски авион во Србија, со предниот дел се забил два метра во земја

Мал спортски авион Zlin 526F, со кој управувал 47-годишниот пилот Владимир Булат, утрово во 08:30 часот падна во близина на аеродромот Ечка кај Зрењанин. Булат, кој е претседател на Аероклубот во […]

Свет

Се сруши авион во Шведска, загинаа сите деветмина

Девет лица загинаа при пад на авион кој превезувал падобранци во градот Умео, во северниот дел на Шведска, соопштија шведските власти. Портпаролот на шведската полиција, Педер Џонсон изјави дека авионот се […]

Вести Свет

Во Истанбул турски воен хеликоптер падна меѓу згради

Воен хеликоптер се урна во населено место во Истанбул, јавуваат турските медиуми. Најмалку четворица војници загинаа, а еден е повреден. Според првичните информации, хеликоптерот паднал меѓу две висококатници во населбата Санџактепе […]

Вести Свет

Се сруши трговски центар во Мексико, загинаа најмалку седум луѓе

Најмалку седум лица загинаа откако во мексиканскиот град Монтереј се сруши трговски центар во изградба, изјавија официјални лица. Властите додаваат дека уште седум други лица се водат за исчезнати. Петнаесет […]