Ознака: се судриле

Свет

Драма на аеродром во Амстердам, се судриле два авиона

На аеродром во Амстердам се случил инцидент во кој се судриле два патнички авиона. Засега нема информации за причинетата штета или евентуални жртви. Крилото на авион на компанијата EasyJet Airbus A320 […]

Вести Македонија

Во судир на товарен воз и автобус двајца повредени

Во железничката несреќа која се случи вчера околу 10:15 часот во село Свиларе, Скопско на патниот премин од железничката пруга Скопје – Кичево со повреди се здобија две лица. Товарен […]