Ознака: се чека

Македонија

На граничните премини се чека 30-тина минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини нема подолги задржувања од 30 минути за влез и излез од државата, соопшти АМСМ. Иако […]

Македонија

Метеж на Богородица, се чека 30-45 минути

На граничкниот премин “Богородица“ за излез од земјава метеж како во шпицот на сезоната, иако тој веќе помина. Продолжениот празничен викенд многумина сограѓани го искористија, најверојатно за последен пат годинава, […]

Вести Македонија

На граничниот премин „Табановце“ се чека од 30 до 45 минути

Зголемена е фреквенцијата на возила на граничниот премин „Табановце“ каде времето на чекање за излез од државата е од 30 до 45 минути, соопшти АМСМ. На останатите гранични премини, од […]

Вести Македонија

За излез од државата на ГП Табановце се чека од 30 до 45 минути

На граничниот премин Табановце има зголемена фреквенција на возила и времето на чекање за излез од државата е од 30 до 45 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, […]

Вести Македонија

На Табановце се чека од 30 до 45 минути

Авто мото сојузот на Македонија ги информира возачите дека утрово сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е […]

Вести Македонија

На Богородица и Табановце се чека од 15 до 30 минути

На граничните премини Богородица и Табановце се чека од 15 до 30 минути, додека на другите гранични премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата. […]

Вести Македонија

Викендот на крај, на Табановце и Богородица се чека околу 30 минути

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози со зголемен интензитет на патните правци надвор од градските средини. На граничниот премини Табановце за влез и излез од државата се […]

Вести Македонија

Интензитетот на сообраќај зголемен, на ГП Богородица се чека до 30 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини изутринава е зголемен. Се бележи зголемена фреквенција на возила на ГП Богородица каде времето на чекање за излез од државата […]