Ознака: СИДА

Балкан

Имаше клиенти од ЦЕЛ БАЛКАН, но никој не знаеше дека има СИ ДА!

Четириесетгодишната проститутка Алиса С. неодамна почина, а по нејзината смрт во паника е цела Тузла и Босна и Херцеговина. Нејзиното постојано место за работа бил покрај една безниска пумпа на […]

Вести

Поради недостиг на пари, светот може да ја изгуби контролата над СИДА-та

Борбата против СИДА бара дополнителни милијарди долари или во спротивно може повторно да се појави епидемија, предупредија експерти, пред почетокот на меѓународната конференција за таа болест. – Ние ќе бидеме […]

Балкан

Проститутката Фатима што „ширеше“ СИДА е уапсена

Заврши потрагата по 35 годишната државјанка на Јордан, проституката Фатима која наводно „ширела СИДА“ низ Србија полицијата трагаше неколку дена, информираат српските медиуми. Уапсена е.Српската полиција против државјанката на Јордан […]

Балкан

Ненад има сида и принуден е да лаже: Кажувам дека имам леукемија, ме зарази девојка која знаела дека има ХИВ

Ја добив дијагнозата. Настана пекол. Сакав да се убија“, вели  несреќното момче.Ненад. Л. (45), од Србија,  во кревет  го  дочека денешниот Светски  ден за борба против ХИВ. Вирусот го  нападнал […]

Занимливости

Срушен е митот за неправедно обвинетиот „нулти-пациент“: Конечно е докажано дека не предизвикал епидемија на сида

Гаетан Дига, стјуарт од авио-компанијата „Ер-Канада“ влезе во историјата на сидата како „нулти-пациент“ – тој наводно бил првиот кој го донел во Америка вирусот на ХИВ. Дига, кој почина од […]

Сцена

ДОЛГА КОСА,КРАТОК ПАМЕТ: Шарлиз Терон ни „објасни“ како се пренесува ХИВ вирусот!

Прекрасната Шарлиз Терон докажа зошто треба да си се држи до глумата и да не претерува со научните анализи.Имено, актерката вчера учествуваше на 21-та меѓународна конференција во Дурбан, Јужноафриканската Република. […]

Занимливости

Групна маратонска мастурбација за пордшка на борбата против сида

  Својот придонес во борбата протви сидата, пред 4 дена ја дадоа и група млади кинези на доста необичен начин. Имено, градот Шензен стана место каде се случуваше доста необичен […]