Ознака: симона попоска

Сцена

Симона Попоска открива интима: „Сакам кога ме чешкаат“

Македонската пејачка Симона Попоска, покрај естрадната кариера студираше медицина и стана лекар, иако белиот мантил го носи само во еден од најпознатите центри за убавина, каде во моментов работи. Она […]

Сцена

Пејачката Симона секси на својата свршувачка

Поп-пејачката Симона Попоска неодамна и официјално му ја вети својата љубов на саканиот Кристијан.На луксузната свршувачка која се случи покрај Охридското езеро, Симона носеше гламурозен фустан, кој како што и […]

Сцена

Симона Попоска со нов летен хит сингл

Пејачката позната по енергичните сценски настапи на фестивалите од каде не заминува без некоја награда, промовира уште еден нов сингл на македонски јазик.По макфестовската „Ќе најдам друг“- второпласираната на овогодинешниот […]