Ознака: Синан Сакиќ

Сцена

Синот на покојниот Синан Сакиќ стана татко- откако ќе видите каква фотографија сподели ќе ви се заледи крвта, а од текстот ќе роните солзи

Раперот Ален Сакиќ кој е син на познатиот српски пејач Синан Сакиќ стана татко. Имено тој на својот Инстаграм профил сподели дека станал татко на близнаци, но не го соопшти […]

Сцена

Погребан Синан Сакиќ, колегите го кажаа последното “збогум“

Легендата на фолк музиката Синан Сакиќ, вчера со солзи и болка беше испратен во вечниот дом во својата родна Лозница. Голем број роднини, пријатели и колеги од естрадата му оддадоа […]

Сцена

Драгана Мирковиќ почна да зборува за Синан, па се расплака!

Драгана Мирковиќ многу ја потресе смртта на колегата Синан Сакиќ! Фолк легендата Синан Сакиќ погребан е денеска во родната Лозница. Семејствотто, пријателите и колегите го испратија Синан на вечното почивалиште. […]

Сцена

Синот на Синан Сакиќ проговори: „Јас сум виновен што татко ми умре“

Најстариот син на легендарниот пејач Синан Сакиќ, Рашид Сакиќ, е во затвор од лани за учество во убиство,а токму поради него на секој настап Синан започнуваше со песната „Сине мој“ […]

Сцена

Синот на Синан неутешен, со свои раце го носеше ковчегот на својот татко

Целата балканска естрада утрово остана во шок откако со брзина на светлината се прошири веста за смртта на српскиот пејач Синан Сакиќ. Синот на пејачот Ернест со голема тага денеска […]

Сцена

Почина Синан Сакиќ

Популарниот пејач Синан Сакиќ ја загуби битката со болеста која ја водеше подолг период. Како што пишуваат српските медиуми пејачот почина на денот кога требало да му го соопштат датумот […]

Сцена

Српскиот министер во посета на Синан Сакиќ

Фолк пејачот Синан Сакиќ е пуште на домашно лекување, а меѓу првите во посета кај него дошол министерот за трговија, туризам и телекомуникација, Расим Љајиќ.Според коментарите на неговата сопруга, Синан […]