Ознака: Синан Сакиќ

Сцена

Синот на Синан Сакиќ збесна: „Нема вие да го погребате, тој ќе ве погреба вас“

Синот на легендарниот фолк пејач Синан Сакиќ, Ален Сакиќ не може да ја сокрие својата лутина и без поради многубројните коментари и приказни кои овие денови кружат во медиумите, а […]