Ознака: Сингелиќ

Вести

Дали Сингелиќ е ново жариште на корона, 13 случаи потврдени во изминатите два дена

Дали скопско Сингелиќ станува ново жариште на Ковид 19 во главниот град.? Од 25 новозаболени во Скопје изминатите два дена, повеќе од половината односно 13 се од едно фамилија во […]

Вести Македонија

При претрес во Сингелиќ полицијата пронајде различни видови муниција

Основното јавно обвинителство Скопје (ОЈО) донесе наредба за спроведување истражна постапка против 38-годишен скопјанец осомничен за кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“, а надлежен […]

Црна хроника

Сестрите секојдневно се сеќаваат на малата Елиф која исчезна во поплавите во Сингелиќ пред три години

Осумгодишната Ерина и седумгодишната Ермина се сестрите на Елиф, која исчезна за време на поплавите што пред три години го зафатија регионот на Сингелиќ. Тие сѐ уште имаат свежи сеќавања […]

Вести

Видео: Каква е состојбата во Сингелиќ и Стајковци по земјотресите?

Тв Нова ги посети Стајкоци и Сингелиќ по земјотреситеНајмногу штета од земјотресот има во скопски Сингелиќ. Исплашени жителите не сакаат да се вратат во домовите. Велат ноќта ќе ја минат […]

Локална самоуправа

Се санира асфалтот на улица „Алија Авдовиќ” во село Сингелиќ

Се санира асфалтот на улица „Алија Авдовиќ” во село СингелиќНа улица “Алија'Авдовиќ” во Сингелиќ денес се работи на санација на првиот слој на асфалтот кој беше поставен непосредно пред невремето, […]

Вести

Трајановски: Започнаа инженерски зафати во Сингелиќ

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, денеска изврши увид на градежните работи во Сингелиќ, каде што се поставуваат бетонски цевки кон улиците и домовите на жителите.Како што информира Трајановски, се […]