Ознака: Сингелиќ

Црна хроника

Камион прегази четиригодишно дете во Ченто

Шестгодишно дете загина во сообраќајна несреќа што се случила вчера во скопската населба Ченто, на влезот на селото Сингелиќ.Според информациите на МВР, несреќата се случила околу 10.45 часот кога Е.Ш. […]