Ознака: сингл

Љубов и секс

Зошто самосвесните жени сè почесто одбираат да бидат сингл?

Денес постојат голем број сингл жени што ги краси извонредна убавина и силен карактер. Кога станува збор за овие жени, тие немаат преголеми очекувања од потенцијалните партнери, туку едноставно знаат […]

Живот

Не е лошо како што мислите: Не очајувајте бидејќи немате љубов – еве кои се предностите на „сингл“ животот

На некои луѓе сингл животот тешко им паѓа, но не треба да биде така. Корисници на социјалните мрежи откриле кои се предностите на живот без емотивен партнер. „Можам да правам […]

Живот

Милениумците повеќе сакаат да се сингл отколку во врска

Според резултатите на едно ново истражување, изгледа е кул да се биде сингл. Истражувањето било спроведено на повеќе од илјада Тиндер корисници, на возраст меѓу 18 и 25 години, односно […]

Сцена

Симона Попоска со нов летен хит сингл

Пејачката позната по енергичните сценски настапи на фестивалите од каде не заминува без некоја награда, промовира уште еден нов сингл на македонски јазик.По макфестовската „Ќе најдам друг“- второпласираната на овогодинешниот […]

Издвојуваме

Витаминка во соработка со Владо Јаневски

Витаминка и Владо Јаневски е новата соработка преку која се промовираат најдобрите македонски производи, а воедно се поддржува македонски поп музичар. Спојувањето на двата силни македонски бренда во различни сегменти […]

Љубов и секс

Доколку сте сингл, ова се речениците кои мора да престанете да ги изговарате

Понекогаш е подобро да се биде сам, отколку во лошо друштво. Во секој случај, човекот е социјално суштество и секој еден од нас, длабоко во себе, сака да го помине […]