Ознака: синдром

Живот

Потрошила повеќе од 10.000 долари на својата бизарна зависност: 15 години криела што прави во тоалетот, а потоа сопругот дознал сè

44-годишната Лиса Андерсон од Девон, Велика Британија, има чудна зависност – таа јаде талк. Оваа жена, како што пишуваат медиумите, веќе една деценија јаде бебешка пудра и никако не може […]

Избор на уредникот

Македонски синдром: Тој што живее со родителите секогаш не чини, а прв е тука да помогне

Ќерко знаеш ти се сама да направиш, остави го брат ти гледаш неспособен е, се по него мора да се трча да му се прави, не знае една уплатница да […]

Живот

Што е синдромот „мртов задник“ и зошто мора да смените нешто ако премногу седите?

Колкумина од вас досега чуле за синдромот „мртов задник“? И ние сега го дознавме овој израз и мора да признаеме дека малку се исплашивме. Тоа што ни е веќе на […]

Љубов и секс

Жените страдаат од синдром „секс со комшијата“

Заборавите на колегите, пријателите и познаниците од фејсбук. Ако се сомневате дека сопругата ве изневерува, тогаш тоа е веројатно со вашиот сосед.Според американските истражувања, кое е спроведено на 8000 членови, […]

Живот

Тој пред спиење става сапун во постелата: Причината е неверојатна и остава без текст!

Синдромот на немирни нозе е чест проблем, а тоа е причина поради непроспиени ноќи и постојано штрекање и вртење во кревет. Повеќе од 3 милиони Американци страдаат од оваа состојба, […]