Ознака: синовите приведени

Црна хроника

Епилог од семејната драма во Кочани: Таткото мртов, мајката повредена, синовите приведени

На 30.09.2019 во 05.20 часот во СВР Штип, Д.С. (30) од Кочани пријавил дека во семејниот дом на улица „Климент Охридски” во Кочани неговиот татко В.С. (55) со остар предмет […]