Ознака: синоќа

Издвојуваме

Земјотрес синоќа ја стресе Струга

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван синоќа во Струга и околината. Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет, соопшти дека земјотресот е регистриран во 18 часот […]

Вести Македонија

Екстремно загаден воздух синоќа во Куманово 

Воздухот во Куманово синоќа беше екстремно загаден. Во неколку наврати загадувањето беше повисоко од дозволените гранични вредности. Кумановци се жалеа дека се шири непријатна миризба во повеќе делови од градот. […]

Македонија

Синоќа почувствуван земјотрес во западниот дел од државата

Земјотрес со интензитет од три степени по Европската макросеизмичка скала е почувствуван синоќа во 23:15 часот во западните делови од државата. Епицентарот на земјотресот е 115 километри југозападно од Скопје […]

Македонија

Синоќа четворица приведени заради марихуана

Четири момчиња синоќа на различни локации завршија со лисици на рацете, кај сите била пронајдена марихуана. Во 22.10 часот полициски службеници од СВР Скопје, во селото Брњарци ги лишиле од слобода […]

Балкан

По земјотресот Албанија синоќа ја зафати силно невреме

Силно невреме проследено со обилен дожд, силен ветер и грмежи синоќа ја зафати Тирана и повеќе градови во централниот и северниот дел на Албанија. Врнежите биле проследени со молњи и […]

Црна хроника

На пругата пред надвозникот кај бул. “Србија“ воз прегази скопјанец

Синоќа триесет и едногодишен скопјанец починал откако во него удрил воз додека се движел на пругата пред надвозникот на бул. “Србија” во Скопје, потврдија за МИА од Министерството за внатрешни […]

Црна хроника

Во Шутка синоќа убиена жена

Жителка на скопската населба Шуто Оризари синоќа била убиена, објави 24 Инфо. Според извори од истрагата, убиството се случило вечерта околу 22:30 часот. Триесет и едногодишната жена настрадала во тепачка меѓу […]

Македонија

Двајца повредени во тешка сообраќајка во Скопје

Синоќа во Скопје се случи тешка сообраќајна несреќа. Како што стои во билтенот на МВР, синоќа околу 19:15 часот на улица „Јадранска магистрала“ во Скопје, патничко „Шкода Фелиција“ со скопски […]

Македонија

Тони Михајловски: Преспанскиот договор е само анекс на Букурешкиот со кој Македонија беше поделена

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Михајловски во синоќешното гостување на ТВ “Алфа“ рече дека Преспанскиот договор бил само анекс на Букурешкиот договор со кој Македонија беше поделена. – […]

Македонија

Синоќа поплава на “Илинденска“

Синоќа околу 19:30 часот на булеварот “Илинденска“ во близина на трговскиот центар Скопје Сити Мол заради пукната цевка имаше голема поплава, а водата се ширеше со огромна брзина. Според соопштението на […]

Живот

Димовски – вчера прослава, денес апсење

По синоќешната манастирска прослава, на која беше дел од гостите, поранешниот министер за земјоделство, водостопанство и шумарство, Љупчо Димовски, денес беше уапсен. Имено, вчера во манастирот Свети Јован во Љубанци, […]