Ознака: сирија

Вести

Тепачка во парламентот на Турција по прашање за интервенцијата во Сирија

Тепачка во парламентот на Турција по прашање за интервенцијата во Сирија. Се степаа големи групи на пратеници и не се штедеа тупаници. Судирот денеска започна кога Енгин Озкок од опозициската […]

Вести

Сијарто: Очекуваме прилив во Унгарија од над 100.000 мигранти, нема да помине ниту еден

Унгарскиот министер за надворешни работи и надворешна трговија Петер Сијарто денеска во Белград изјави дека во наредната недела и седмиците што следуваат „сосема јасно може да се смета на исклучително […]

Избор на уредникот

Зошто во Сирија секојдневно објавуваат информации за уништени тенкови Т-90?

Општо познато е дека „ловците на тенкови“, кои дејствуваат во рамките на протурските бунтовнички сили во Сирија, добиваат специјални бонуси за нанесување што поголеми загуби на оклопно-механизираните единици на сириската […]

Избор на уредникот

Антитерор: Погледнете дејство на руски снајперисти во Сирија

Во рамките на рускиот контингент во Сирија се наоѓаат и фамозните специјалци од составот на ССО (Единица за специјални операции). Оваа структура на руската армија е директно потчинета на рускиот […]

Видео

Рускиот Су-30СМ пилот ѕирна во внатрешноста на транспортен авион среде лет (ВИДЕО)

Руски борбен авион пилот даде ново значење на терминот “инспекција.” Видео, очигледно снимено над Сирија, покажува дека Су-30СМ ѕирка во авион за воен транспорт, летајќи на само неколку метри од отворената […]

Контроверзни фајлови

Масовните медиуми ќе го премолчат ова: Сиријка откри зошто Новиот светски поредок ја уништи Сирија!

Факт е дека балканските држави по распадот на Југославија и по инструкциите на елитата мораа да ги предадат банките, парите, економијата, луѓето, војската и сите други предности во сопственост на […]

Вести

Над 20 луѓе загинаа при напад на ИД во Сирија

Припадници на екстремистичката организација Исламска држава денеска извршија напад со автомобил-бомба во сирискиот град Деир ез Зур, при што загинаа над 20 лица, а триесетина се повредени.Експлозијата се случи на […]