Ознака: сируп

Кулинарство

Рецепт за кралски пијалак одличен за топлите денови

Розите се истакнуваат со својата убавина и мирис во бројни букети и скоро секогаш ги избираат за посебни прилики. Розите ја истакнуваат свеченоста и важноста на моментот. Но, магичната кралица […]

Живот

Исчистете ги цревата од токсини со само една лажица од овој сируп

Нашите црева се од особено значење и затоа е потребно повремено да се грижиме за нивно добро и квалитетно чистење од екскрементните остатоци. Потребно е здраво да се храните, а […]

Занимливости

ВЕ МАЧИ КАШЛИЦА? Наместо сируп и апчиња,ви предложуваме НЕВЕРОЈАТЕН домашен лек

Во текот на зимските месеци на настинка и грип,кашлицата никако не е поштедена.Наместо бројните сирупи и апчиња,ви предложуваме домашен лек против кашлица,без нуспојави кој може да го користат и најмладите […]

Живот

Лековит сируп: Го подобрува помнењето, видот, слухот, но и ги согорува маснотиите!

Луѓето кои  се на диета можат да имаат  голема корист од ротквицата, бидејќи  содржи  скоро  нула маснотии или калории. Пиењето сок од ротква редовно може да го  смири  вашиот систем […]

Живот

Сируп од ловор: Најделотворен лек против упорната кашлица!

Ослободете се од здодевната кашлица за миг.Ловорот на чајот му   дава посебен вкус и тон на блажина и  горчливост, лимонот му  дава киселост а шеќерот  е оној  кој  ги „поврзува“ […]