Ознака: Сисак

Балкан

Нов земјотрес денеска во Хрватска – тлото се затресе неколку минути после пладне

Нов потрес ја погоди денеска Хрватска, шест минути после пладне. Епицентарот бил меѓу Петриња и Сисак. Земјотресот бил со јачина од 3,8 степени, пренесува Индекс.хр Сеизмолошката служба на Хрватска наведува […]

Вести

Штипјанец одлучил да замине во Сисак и да помогне: Страшни глетки, но обединети сложни се борат

Штипјанецот Александар Ѓорѓиевски кој откако ги виде страотните снимки од Сисак, Патриња и Загреб, одлучи сам да замине и добоволно да помогне, таму каде што е потребно. Тој по пристигнувањето […]