Ознака: систина

Вести

МЗ: Тестовите во Систина се различен тип од тестовите на сите останати институции!

МЗ: Тестовите во Систина се различен тип од тестовите на сите останати институции! Еве го целото соопштение од Министертво за Здравство, а подолу и нашиот текст за новите случаи откриени […]

Вести

Замрзнат имот и забранети финансиски трансакции на осомничените во Империја

Основниот суд Скопје 1 денеска соопшти дека судија на претходна постапка го замрзнал имотот на осомничените во случајот Империја на СЈО. По барање на обвинителството, судот „определи привремени мерки и […]

Вести

Империја „испрала“ најмалку 10 милиони евра

Осомничените во Империја „испрале“ најмалку 10,5 милиони евра, покажуваат првичните истраги. Одбраната на осомничените ги обжaли одлуките за притвор. Адвокатите велат дека нивните клиенти нема да избегаат. „Империја“ на СЈО […]