Ознака: Сити Мол

Скопје

ВО ПЕТОК, НА 15.05.2020 ГОДИНА ОД 10:00 ЧАСОТ ЗАПОЧНУВА СО РАБОТА СКОПЈЕ СИТИ МОЛ

ВО ПЕТОК, НА 15.05.2020 ГОДИНА ОД 10:00 ЧАСОТ ЗАПОЧНУВА СО РАБОТА СКОПЈЕ СИТИ МОЛ – со највисоки светски стандарди фокусирани за безбедноста на здравјето на посетителите Врз основа на одлуката […]

Црна хроника

ДРАМА НА ПАРКИНГОТ ВО СИТИ МОЛ: За само 30-тина минути му го обиле автомобилот и му ја одзеле чантата со 11 илјади евра

На 24.09.2019 во 15.00 часот во Полициската станица Карпош, К.К.(30) од Скопје пријавил дека во периодот од 10.20 до 11.00 часот во подрумските гаражи во Трговскиот центар „Сити Мол“ непознат […]

Вести Македонија

Синоќа кај Сити мол подигнати 21 автомобил, казнети 26 возачи

Вршејќи контрола на улиците околу Сити мол во Скопје за да овозможи нормално одвивање на сообраќајот Полицијата синоќа подигнала 21 моторно возило со специјално возило „пајак“ и врачила 26 мандатни платни […]

Вести Македонија

МВР сеуште молчи

И утрово од МВР нема официјални информации за големата акција на третиот кат од паркингот на Сити мол иако синоќа најавија дека со информација ќе излезат утрово. Единствено што се […]

Вести

Скопјанец припадник на руска мафија уапсен во „Сити Мол“

Скопјанец припадник на руската мафија бил уапсен попладнево од македонските безбедносни служби, дознава НетПрес од полициски извори.Првичните информации на порталот велат дека триесет и четиригодишниот скопјанец бил фатен додека седел […]