Ознака: сити

Меѓународен фудбал

Сити полека се збогува со титулата

Манчестер Сити се повеќе се оддалечи од одбраната на тиутлата, откако во Саутемптон загуби со 1:3. Новиот тренер на Саутемптон Маурисио Покетино, ја забележа првата победа во англискиот фудбал.Панчон и […]

Меѓународен фудбал

Агентот на Гвардиола: Пеп има договор со Сити, ќе земе некои играчи од Барса

Франсоис Галардо и порача на Барселона дека треба да биде загрижена. Британскиот таблоид „Сан“ пласираше приказна дека на тренерската клупа на Манчестер Сити од следната сезона ќе седне Жозе Мурињо. […]