Ознака: скандал “Рекет“

Македонија

Демократски Сојуз: Во услови кога државата ја тресе катаклизмички криминално политички земјотрес, не дозволиво е “сите” надлежни да се на одмор

Скандалот “Рекет” во кој се инволвирани политичари, обвинители, судии, бизнисмени, новинари и други криминалци, ја парализираа државата и целокупниот правен систем, реагираат денес од Демократски Сојуз. – Парламентот е на […]