Ознака: скандал

Издвојуваме

Лукаровски во статус за скандалозниот говор на Мицковски

Лукароски: Брука од човек… Брука од политичар… Брука од Македонец! Христијан Мицкоски со својот денешен ПОЛИТИЧКИ говор го испогани големиот празник… Во неговиот говор повеќе беше спомнуван СДСМ, отколку Илинден… […]

Сцена

Дуа Липа не се откажува! Таа се обиде да се „исчисти“ со изјава, и повторно вели дека Косово не е Србија

Таа наведува дека нејзината објава е „погрешно протолкувана“, но сепак сака „нејзината земја да биде претставена на картата“. Бурата предизвикана од скандалозните објави на Дуа Липа (24) во кои таа […]

Вести

Мицковски повикан во полициска станица за случајот „Боемска“

Мицковски повикан во полициска станица за случајот „Боемска“ Мицковски иако поканет, како што потврдија и од МВР, не се одзвал на поканата на ПС Центар. -Од страна на МВР на лицето […]

Вести

СОВЕТНИКОТ НА ЧУЛЕВ ПРИЗНА ДЕКА СЕДЕЛ СО МИЦКОСКИ ВО КАФЕАНАТА ВО ДЕБАР МААЛО

Во телефонски разговор за „ТВ24“, поранешниот шеф на УБК и сега советник на Наќе Чулев – Љупчо Андоновски, потврди дека на 3 јуни бил во друштво на Христијан Мицкоски во затворениот дел во „Винотека“. И […]

Вести

Полицијата сепак ги обезбедила снимките од Боемска од синојќа

Полицијата сепак ги обезбедила снимките од Боемска од синојќа Јавното обвинителство извести дека синоќа издале барање за обезбедување на потребните податоци – видеозаписи од надзорни камери за настанот на улицата […]

Занимливости

Купувачи од продавница исфрлиле жена која не носела маска

Видеото на лути њујорчани како исфрлуваат жена, која не носи маска во продавницата, се рашири на социјалните мрежи. Снимката од 21. секунда е прегледана неколку милиони пати и се прикажани […]

Издвојуваме Коментари

Филип Петровски: Аха, значи сме имале Уставен суд, се разбудија за нивните плати да си ги спасат

Филип Петровски: Аха, значи сме имале Уставен суд, се разбудија за нивните плати да си ги спасат Ахам, значи постоел и во оваа ВУКОЈЕ**НА Уставен суд. Се собраа за да […]

Занимливости

Скандал на утринска емисија: Прикажан машки полов орган во живо

Гледачите на популарната утринска британска емисија “Good Morning, Britain” се шокираа кога на малите екрани им бил прикажан машки полов орган. Имено, тема на емисијата била „дали во основните училишта […]

Магазин

Скандал на “Охрид-фест“- Биба прогласена за победник, Дац обвини за нерегуларност

Откако Биба Додева беше прогласена за победник во поп-вечерта на “Охрид-фест“ и се појави на сцена каде ѝ беа врачени наградите, нејзината радост на момент ја прекина актерот Драган Спасов-Дац […]

Сцена

Карлеуша се огласи за прв пат по скандалот и голите фотографии: Ме боли душата!

Јелена Карлеуша изминатиов период беше во центарот на вниманието по секс-аферата и голите фотографии кои ја кренаа јавноста на нозе. Емисијата „Ексклузивно“ за телевизија Пинк, ја објави нејзината прва јавна […]

Сцена

Манекенката го искористи скандалот со Карлеуша: Атрактивната Софија ќе оди во Кина и ќе му биде рамо за плачење на Душко

Манекенката позната по последната врска со српскиот репрезентативец Адем Љаиќ, Софија Милошевиќ, која според пишувањата на медиумите, му била љубовница на Душко Тошиќ, наводно решила да ја искористи порно аферата […]