Ознака: скијање

Сцена

Карлеуша и Душко не се заедно на Денот на вљубените: Еве со кого тој објави фотографија

Душко Тошиќ одредено време е во Белград, а деновите ги поминува со ќерките. Неговата сопруга Јелена Кралеуша никаде не се појавува со нив. Пред месец дена Душко беше на одмор […]

Живот

10 причини зошто скијањето е најдоброто нешто што можете да го направите за вашето тело

Во студените зимски денови, најдобрата физичка активност речиси секогаш е скијањето. Луѓето на сите возрасти можат да почувствуваат придобивки од ден поминат на снег, бидејќи скијањето е рекреација не само […]

Црна хроника

Позната спортистка загина при снимање

За жал, играта на Ubisoft за екстремни спортови, Steep, ќе остане запаметена по тргедијата која се случила додека се снимани сцени за меѓуанимации и анимации на ликовите, објави Digital Spy.Професионалната […]

Останати спортови

Ворли нова светска првенка во велеслалом

Французинката Теса Ворли е новата светска првенка во велеслалом, откако на алпскиот Мундијал во Шладминг, со две импресивни возења го победи Тина Мазе и Ана Фенингер.Ворли која стартуваше како прва, […]