Ознака: скопска обиколница

Вести

Земјоделците ја блокираа скопската обиколница

Ние земјоделците нема да молчиме и мирно да гледаме како по сценарио ни се разнебитува државата, порачаа земјоделците кои денеска ја блокираа Скопската Обиколница во знак на протест против платформата […]

Филм

ВИДЕО: Како изгледа филмот што се снимаше на скопската обиколница

Францускиот филм „А ФОНД“ на режисерот Николас Бенамоу се очекува да се проектира во киносалите во франција на 21 декември годинава. Главната локација на снимањето се случуваше токму на скопската […]

Црна хроника

Детали за несреќата кај Обиколница

Нема повредени во сообраќајката што се случи претпладнево во 10 часот и 15 минути на автопатот Скопје-Тетово, кај клучката Волково.Како што информира МВР, се судриле товарно моторно возило „ТАВ“ (цистерна) […]

Црна хроника

ФОТО: Страшна сообраќајка на скопската обиколница!

Страшна сообраќајка се случила пред малку на скопската обиколница. Неколку фотографии беа објавени на социјалните мрежи.Камион стои превртен на кров, откако се судрил со друг камион. Фотографиите се од Ѕидот […]

Вести

Скопската обиколница е отворена за сообраќај

Сообраќајот на патиштата низ Македонија се одвива без забрани, по наместа влажни коловози, информира АМСМ.Се препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Тоа особено […]

Вести

Скопската обиколница е пуштена за сообраќај во двата правца

Обиколницата Скопје која беше затворена по невремето од саботата, попладнево од 17.55 часот е пуштена за сообраќај во двата правца, соопшти Автомотосојузот на Македонија.АМСМ информира дека има делови од коловозот […]

Вести

Веле Богатиновски е ХЕРОЈОТ од скопската обиколница!

Професорката од институтот за македонски јазик д-р Елка Јачева- Улчар, која што преку социјалните мрежи ја пренесе сторијата за херојот кој што вчера за време на невремето спасил неброени животи, го […]

Вести

ЗАГЛАВЕНИ АВТОМОБИЛИ, ЗАСТОЈ: Ова е моменталната состојба на скопската обиколница!

Скопската обиколница ден по поплавите изгледа како да е од апокалиптично сценаро.Како што може да се види од извештајот на ТВ Нова, голем број автомобили сѐ уште се заглавени на […]