Ознака: скопскиот аеродром

Вести

„Слетавме од Париз, а никој на скопскиот аеродром не нѐ извести дека е потребна самоизолација“

Голем број на патници кои транзитираат на скопскиот аеродром реагираат дека не им се даваат препораки во однос на тоа дали треба да бидат во самоизолација Таков е случајот со […]

Вести

Од скопскиот аеродром вратени 26 странски државјани кои пристигнале од ризични земји

Во текот на вчерашниот ден, согласно одлуката на Владата, од два патнички авиони на скопскиот аеродром пристигнати од ризични земји беа вратени вкупно 26 странски државјани, информира Министерството за здравство. […]

Живот

Туристите заглавени на скопскиот аеродром заминаа за Хургада

Околу 150-те туристи кои со уплатени арамжмани за Египет од ноќеска останаа да чекаат авион на скопскиот аеродром по 10 часот конечно полетаа за Хургада. Како што инфорамираат на веб страницата […]