Ознака: скопски Карпош

Македонија

Нападнатото момче во скопски Карпош се бори за живот

Момчето кое вчера попладне беше нападнато во скопски Карпош имало 19 години. “Слободен печат“ јавува дека се работи за 19-годишниот Ф.В. кој брутално бил нападнат. – Околу 17.00 часот во […]