Ознака: скопјанец

Црна хроника

На пругата пред надвозникот кај бул. “Србија“ воз прегази скопјанец

Синоќа триесет и едногодишен скопјанец починал откако во него удрил воз додека се движел на пругата пред надвозникот на бул. “Србија” во Скопје, потврдија за МИА од Министерството за внатрешни […]

Македонија

Скопјанец со 40 мигранти во камион фатен кај Штип

Вчера околу 14:30 часот на регионалниот пат Штип – Радовиш, на место викано „6-ти километар“, полициски службеници запреле товарно возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од З.П.(46) од с.Петровец, […]

Црна хроника

Скопјанец претепан до смрт во ТЦ“Чаирчанка“

По расправија во ТЦ “Чаирчанка“ едно лице е претепано до смрт, неофицијално дознава “24 Инфо“. Од МВР тврдат дека не станува збор за убиство, но не даваат никакви информации. Инцидентот […]

Црна хроника

Скопјанец осомничен за производство и дистрибуција на детска порнографија- еве што било пронајдено во неговиот компјутер

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР до OЈО Скопје поднесе кривична пријава против И.П. (36) од Скопје поради постоење на основано сомнение дека сторил кривично дело „производство […]

Вести

Скопјанец припадник на руска мафија уапсен во „Сити Мол“

Скопјанец припадник на руската мафија бил уапсен попладнево од македонските безбедносни служби, дознава НетПрес од полициски извори.Првичните информации на порталот велат дека триесет и четиригодишниот скопјанец бил фатен додека седел […]

Вести

Нападнат скопјанец сред улица

Во 04 часот и 30 минути утрово, вработен во Градската општа болница “Св.Наум Охридски“ пријавил дека за укажување лeкарска помош бил донесен 25-годишниот Б.Б. кој на улицата „Кемал Сејфула“ бил […]

Живот

Тешка животна приказна на еден скопјанец: ме избегнуваа бидејќи бев сиромашен

Уште еден скопјанец ја раскажува својата тешка животна судбина. Тој денеска е возрасен, фамилијарен човек, живее еден скромен, нормален живот, но секогаш солзи му потекуваат од очите кога се сеќава […]

Црна хроника

Проститутка нападнала и ограбила скопјанец на Кеј

Три непознати лица извршиле разбојништво вчера вечерта над Б.А. (60) од Илинден-Скопје на улицата „Кеј Димитар Влахов“во близина на бензинска пумпа.-Кога Б.А. застанал со своето патничко возило „Опел Астра“ со […]

Црна хроника

Скопјанец се удави во Велешко Езеро – интензивно се трага по неговото тело

Денеска околу 00:10 часот во СВР-Велес, И.Р. (26) од Скопје, го пријавил неговиот вујко Г.Д. (43) од село Петровец – скопско за исчезнат.Имено Г.Д. кој бил заедно со уште тројца […]