Ознака: Скопјанка

Црна хроника

Скопјанка ја задавила својата мајка во нивниот дом

Скопјанка ја задавила својата мајка во семејниот дом. Според информации на МВР, вчера утрото во 08:10 часот во Полициската станица Карпош 46-годишната А.И. од Скопје пријавила дека на ул. “Ристо […]

Магазин

Исповед на скопјанка: Како можев да му верувам, сè уште се плашам да не ги објави снимките

Како го запознав. На кое друго место, ако не во Охрид, преку лето. Во Скопје почнаа жештините, не се издржуваше. Главата ми пукаше од премногу работа. Во четврток се слушнавме […]

Црна хроника

Скопјанка си го убила сопругот со секира

Вчера во СВР Скопје четириесет и петгодишнот П.И. од с.Драчевица, Скопско,  пријавил дека го пронашол неговиот братучед С.И.(54) убиен со удари од секира. Како што е пријавено П.И. претходно ја видел […]

Македонија

Куче скитник каснало жена на „Партизанска“

Вчера околу пладне во Полициската станица Центар, Н.Д. (64) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 07 часот на булеварот „Партизански Одреди“ била касната од куче – скитник во пределот […]

Вицотека

Се шета скопјанка по Охрид, а по неа трча мало охриѓанче…

Се шета скопјанка по Охрид, а по неа трча мало охриѓанче: -Светланаа! Светлнааа!!Се шета скопјанка по Охрид, а по неа трча мало охриѓанче: -Светланаа! Светлнааа!! -Не се викам Светлана бе […]