Ознака: Скопје-Тетово

Македонија

Во сообраќајна несреќа на патот Скопје-Тетово повредени три лица

Три лица од кои едно потешко се повредени во сообраќајна несреќа која се случила на региналниот пат Скопје-Тетово кај село Семениште. Несреќата била пријавена во 19:15 часот, а во истата […]

Црна хроника

На патот Скопје – Тетово “Ровер” удрил во карпа, возачот тешко повреден

Вчера околу 16 часот на регионалниот пат Скопје – Тетово, патничко возило „Ровер“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од А.К. (39) од Тетово, удрило во карпест брег покрај патот. А.К. […]

Македонија

Сурови животни приказни кои завршија на исто место и во исто време, во провалијата на половина пат Скопје-Тетово

Четиригодишната Ева од гостиварското село Дебреше вчераутро ја побара мајка си веднаш штом се разбуди. Во средата вечерта едвај заспа без неа. Никогаш претходно не спиела сама со татка си и […]

Вести

Автопатот Скопје-Тетово неисчистен од снегот

Автопатот Скопје-Тетово втор ден не е исчистен од снегот и предизвикува вистинска опасност за возење. Слична ситуација и во градот Тетово каде движењето на возилата се одвива многу тешко. Граѓаните […]

Црна хроника

Голф се преврте на автопатот Скопје-Тетово, три лица повредени

Три лица се полесно повредени откако автомобил „Голф“ со тетовски регистерки ознаки се преврте на автопатот Скопје-Тетово, после наплатната рампа Глумово, потврдуваат од МВР за Курир.Несреќата се случила околу 11:15 […]

Вести

Официјално вклучен реконструираниот далекувод Скопје-Тетово

АД МЕПСО денеска во Јегуновце го означи вклучување на реконструираниот далекувод Скопје – Тетово со краците кон трафостаниците во Теарце и Јегуновце со што се одговара на растечките потреби за […]