Ознака: скорпија

Хороскоп

Овие 2 хороскопски знаци совршено одговараат во кревет, но не функционираат доколку се во љубовна врска

Постојат луѓе кои делуваат како создадени едни за други, но сепак не можат да функционираат во врска. Некои хороскопски знаци, иако се слични по природа и имаат слични карактеристики, обично не […]

Хороскоп

Овие 4 хороскопски знаци ги бие глас дека се фантастични во кревет: Дали имате искуство со нив?

Сите хороскопски знаци го имаат својот шарм кога станува збор за интимни односи со партнерот, но сепак некои се познати по тоа што се „најжестоките љубовници“. ЛАВ-Филмска ѕвезда  Лац е […]

Хороскоп

Пронајдете партнер во еден од овие 3 хороскопски знаци: Тој секогаш ќе биде тука за вас!

Сите го бараме идеалниот партнер. Постојат 3 специфични хороскопски знаци на кои им е природно да бидат заштитнички настроени, непоколебливи, лојални – и сите овие елементи тврдат дека тие секогаш ќе […]

Хороскоп

Овие 2 хороскопски знаци се најкомпатибилни: Хемијата помеѓу нив гарантира жешки страсти

Тие се феноменален спој! Компатибилните хороскопски знаци се препознаваат на првата средба, а благодарение на одредени сличности, тие лесно воспоставуваат и одржуваат врска.  Според астрологијата, една од најдобрите парови се […]

Хороскоп

Дали знаете кој е најсекси хороскопски знак?!

Хороскопскиот знак може многу да ни открие. Каква личност сме, што сакаме, што не сакаме, кој е нашиот талент… Астролозите тврдат дека имаат одговор на прашањето кој е најсекси знак. Скорпија […]

Хороскоп

Три хороскопски знаци кои знаат кога ги лaжете!

Постојат три хороскопски знаци кои се тешки, скоро невозможни да се измамат. Причината е развиената интуиција, која ги тера да направат вистинска работа. Затоа, ако имате намера да скриете или […]

Хороскоп

Хороскопски знак кој е секогаш подготвен на одмазда

Станува збор за мошне љубоморен, импулсивен и одмаздољубив знак во хороскопот.За нив е карактеристично дека во комбинација со Бикот, кај нив има 100 % чиста страст. Склон е на деструктивност, […]

Хороскоп

Во втората половина на 2017 на ОВОЈ хороскопски знак ќе му се посреќи

За Скорпиите следува одличен период и многу можности за нови почетоциКонечно Сатурн го напушта вашиот знак па вие ќе добиете чувство на слобода, духовен напредок, додека вашата физичка енергија ќе биде […]

Хороскоп

Жените родени во овој хороскопски знак ЗРАЧАТ со самодоверба и цврстина!

Силни коски, високо чело, изразени јаболкници и поглед кој привлекува како магнет се главните карактеристики на заводливите припаднички на овој знак. Иако се многу верни и лојални, тие понекогаш се […]

Хороскоп

Внимавајте: Ова е убедливо најподмолниот хороскопски знак!

Никогаш не знаете што можете да очекувате од него, тој  ги правите работите подмолно.Се работи  за Скорпијата! Веројатно не сте изненадени  што се работи за Скорпијата. Предизвиканите Скорпии прават проблеми. […]

Хороскоп

СО НИВ НЕ ПЛАНИРАЈТЕ БРАК: 3 хороскопски знаци кои се супер за забава но НЕ и за нешто повеќе!

Дознајте зошто овие три знаци според хороскопот, се лоши за брак и размислете добро дали со некој од нив планирате иднина.Ова се трите знаци кои не се добри за брак: […]

Хороскоп

ПАЗЕТЕ СЕ од овие 3 знаци: Тие можат да ја освојат СЕКОЈА жена, но нема да и бидат верни…

Постојат мажи што ги привлекуваат сите жени – но со тоа доаѓа и еден проблем, а тоа е дека ретко на кој аќе и бидат верни.Погледнете во продолжение кои се […]