Ознака: скриени

Балкан

Во македонски камион откриени мигранти скриени во кафези за вилушкари

Српските цариници на граничниот премин Хоргош на границата со Унгарија откриле мигранти во македонски камион кој превезувал безбедносни кафези, информираше Царинската управа на Србија. Цариниците на снимките од скенерот забележале […]

Вести

Пронајдени тела на 11 бебиња скриени во зграда

Властите во Детроит, по анонимен повик, пронајдоа тела на 11 бебиња во распаѓање, скриени во таван на зграда на една погребна фирма во градот. Поручникот Брајан Браузер од детроитската полиција […]