Ознака: скршеница

Балкан

Случај кој го потресе регионот: Еве кој е виновен за смртта на детето кое почина од сепса!

Лекарите во Лозница направиле грешки при лекувањето на Раденко Никодиновиќ (8) и се одговорни за неговата смрт!Ова го тврди Цветко Мариќ, адвокатот кој го брани Добривоје Бојаниќ, осомниениот ортопед кој […]

Балкан

Сослушан докторот кој го лекуваше детето кое почина поради сепса. Еве што кажал!

Сослушувањето на докторот на починатиот Раденко траеше од 8 часот наутро до 16 часот.Основното јавно обвинителство во Лозница го сослуша лекарот Добривоје Бојаниќ, ортопед во Општа болница, кој е осомничен […]

Живот

Ужас! Родителите на починатиот Раденко примиле застрашувачко писмо

Родителите на покојниот Раденко Никодиновиќ примиле заканувачко писмо кое, како што велат, истовремено ги  исплашило и  вознемирило.„Клошару, престани  веќе да се сликаш и  даваш  изјави  во  медиумите!“ Со овие зборови  […]

Балкан

Обдукцијата открива: Еве од што навистина почина детето чија смрт ја крена јавноста на нозе!

Наодите од обдукцијата и микроскопскиот преглед на органите на малиот Раденко Никодиновиќ (8) од Козјак кај Лозница, покажаа дека неговата смрт настапила поради компликации предизвикани од бактериска инфекција.Се очекува Основното […]

Балкан

Многумина се разбеснија: Се огласи ортопедот кого го обвинуваат за смртта на дете по прелом на рака!

Доктор Добривоје Бојаниќ, ортопед за кого се смета дека со нестручно и несовесно лекување на прелом на подлактица предизвикал смрт на детето Раденко Никодиновиќ (8), порачал преку колегите во Општата […]

Балкан

Дете почина по скршеница на рака: Лекарите направиле фатална грешка!

Момчето Раденко Никодиновиќ (8) од местото Козјак (Србија) кое скршило рака и по неколку дена починало, ја потресе цела Србија.Родителите се неутешни, но сакаат смртта на нивниот син да не […]