Ознака: Скудрински мост

Македонија

“Пасат“ излетал од коловозот на Скудрински мост

Вчера во 08:15 часот било пријавено дека на регионалниот пат Маврови анови- Дебар на Скудрински мост, Б.А.(32) од Р.Албанија управувајќи патничко моторно возило “Фолксфаген Пасат“ со албански национални ознаки излетал […]

Црна хроника

Еден загинат и двајца повредени во тешка сообраќајка

Едно лице го загуби животот од повредите задобиени во сообраќајна несреќа на регионалниот пат Дебар – Маврови Анови во близина на Скудрински мост. Сообраќајот беше во прекин во двата правци […]