Ознака: СКУПИ

Вести

Министерство за култура: Обвинувањата на Алаѓозовски се евтин обид за политизација на културата

Поради елементарното непознавање на процедурите за реализација на проекти од областа на заштитата на културното наследство, денешниот прес на Роберт Алаѓозовски не претставува ништо друго освен груба навреда за повеќето […]

Вести

Груевски: За 3 години целосна обнова на амфитеатарот во Скупи со 9.000 седишта

За 2,5 до 3 години треба да биде завршен и пуштен во употреба амфитеатарот во Скупи. Инвестицијата вредна седум милиони евра е дел од предвидените „40 нови проекти за младите […]